Kroniki rodu Kane. Pakiet (9788364297441) - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: galeria książki
  • Kategoria: Pakiety filmowe

zestaw trzech tomów serii "Kroniki rodu Kane" CZERWONA PIRAMIDA Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane.

Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy" do British Museum, w nadziei iż uda mu się z powrotem zespolić rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki.

Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, iż budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. By go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie.

Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów. OGNISTY TRON Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach.

Jako potomkowie Domu Życia Kane’owie są obdarzeni nieszablonowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby nad wyraz niezbędne – ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę.

Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane’ów.mieć jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra – to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag.

Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. Och, nie wspomnieliśmy chyba, że nikt nie wie, gdzie Ra się znajduje. Krótko mówiąc: drugi tom „Kronik Rodu Kane" to idealna przygoda.

CIEŃ WĘŻA Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak innowacyjnać ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, iż odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak nad wyraz chaotyczny.

Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi uszkodzeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą niedługie życie i już czuje, iż jego siły słabną.

Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, aby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów? Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak nieprzystępny, iż może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie.

Aby posiadać szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, iż ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni. Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieprzerwanie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

Popularne produkty w kategorii: Pakiety filmowe